Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

vimka 

MARIAZELL V ADVENTNÍM ČASE, Rakousko

129 fotek 29.11.2014 - zobrazení 203 komentářů
Malebné historické městečko Mariazell leží v oblasti severních vápencových Alp, u hranic rakouských spolkových zemí Štýrsko (Steiermark) a Dolní Rakousko (Niederösterreich), asi 130 km jihozápadně od Vídně, v nadmořské výšce 868 m.

Mariazell je nejvýznamnější poutní místo v Rakousko a patří zároveň k nejvýznamnějším poutním místům ve střední Evropě.

Samotné město je skutečně maličké. Tvoří ho jen pár ulic a hlavní náměstí, jemuž dominuje poutní bazilika s velice zajímavým a zvláštním průčelím – mezi barokními věžemi s kupolemi stojí ještě gotická věž.

Podle legendy o vzniku poutního místa Mariazell poslal v roce 1157 opat Otker z benediktinského kláštera St. Lambrechta mnicha jménem Magnus do tohoto regionu, který tehdy byl ve vlastnictví kláštera. Mnichovou úlohou bylo poskytnout duchovní péči a podporu zdejším lidem. Opat mu dovolil, aby si na dlouhou cestu vzal s sebou nevelkou, jen 48 cm vysokou sošku Panny Marie, vyřezanou z lipového dřeva. Večer 21. prosince mu však téměř před cílem spadla do cesty obrovská skála, která mu nedovolovala pokračovat v jeho pouti, a tak se Magnus obrátil s modlitbou o pomoc na Boží Matku. Najednou se skála rozlomila a mnich tak mohl pokračovat dál. Po příchodu do cíle Magnus postavil sochu na pařez, nad nímž postavil přístřešek, který sloužil jako kaple a zároveň i jeho příbytek. Po „Marii v cele", jež se brzy stala centrem duchovního života a zanedlouho i cílem poutníků, je pojmenováno i samotné městečko Mariazell.

Na vánočních trzích byla cítit silná duchovní atmosféra, kterou jsem snad ještě na žádných vánočních trzích takto nepocítila.

Mariazell jsou zároveň i horské klimatické lázně a nad městečkem se rozprostírá oblíbené lyžařské středisko, pro svoji dostupnost v posledních letech navštěvované stále více i lyžaři ze Slovenska a z Čech.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron